Co ovlivňuje naše štěstí?

 

Co je vlastně štěstí? Jistě si jej každý z nás představí jinak, po svém. Někdo spatřuje štěstí života při "pouhém" východu slunce, jiný jej vidí ve výhře v loterii. Jednoduše řečeno si ale asi všichni při vyslovení slova štěstí představíme ten "svůj" ideální život, který je prostě krásný dle našich vlastních hodnot a přání. A je to v pořádku, vždyť každá duše je jiná a pro svůj vývoj potřebuje zcela jiné podmínky a zkušenosti.

 

Naše životní štěstí je ale z velké míry závislé především na zkušenostech, které jsme za svůj dosavadní život posbíraly a které se v nás "uložily". Na jejich základě pak nahlížíme na svět kolem nás a hodnotíme jej dle vlastních přesvědčení a víry. Všichni vlastně máme svou vlastní pravdu, ovšem většinou pouze tu "oposlouchanou". Možná by se tím dalo i jednoduše vysvětlit, proč každý z nás prožívá jinou realitu. Přemýšleli jste někdy nad tím, proč někteří lidé přitahují do svého života bohatství či cokoliv, co si přejí a jiní ne? Myslíte si, že v loterii vyhraje spíše člověk, který je přesvědčen ve své pravdě o tom, že vyhraje či minimálně může vyhrát, nebo člověk, který odchází od sázenkového pultu s tím, že stejně nemá v životě štěstí na výhry? Jak myslíte že život na "oplátku" zareaguje? A opět zde pracuje naše podvědomí, které ukrývá mnoho pochybností, které jsou silnější než naše přání.

 

Tedy názory o tom, co a není možné slýcháme všichni ve své rodině již jako malé děti, které nezvažují možnosti, nýbrž věří tomu, co říkají druzí... ti velcí, dospělí, táta a máma. Ti mají přeci pravdu a my ji tak postupně přijímáme také za svou. A aniž bychom pak v dospělém věku tušili o všech "pravdách", kterým jsme kdy uvěřili, oni zcela nepozorovaně řídí náš život z podvědomí. A my bychom tolik moc chtěli. Přeci bychom si možná i zasloužili být konečně šťastní...ale bohužel naše podvědomé programy vytvořené na základě posbíraných zkušeností z našeho okolí jsou silnější a efektivnější než naše slova, která říkají - chtěl/a bych. To je sice hezké, jenže uvnitř jsme přesvědčeni o tom, že se "to" stejně nemůže stát. Vždyť my přeci nemáme v životě štěstí... :)

 

Když se začneme pozorovat, tedy lépe řečeno poslouchat, pak velmi dobře ta přesvědčení uslyšíme. V každém okamžiku přeci stále vyjadřujeme svou vlastní pravdu, jak to vše je či není. V té chvíli, během každého našeho rozhovoru či pouhém sledování vlastních myšlenek pochopíme, čemu jsme vlastně uvěřili. To, jak hodnotíme sami sebe... jsem takový a makový, tohle dokážu a na tamto už nemám, nejsem dost dobrý, nezasloužím si... to vše neustále řídí náš život. Ta přesvědčení každý den vytvářejí tomu odpovídající realitu. 

 

A když pak v životě neustále narážíme na lidi ve svém okolí, kteří nám říkají: ,,Na to nemáš", zlobíme se na ně. Nechápeme, proč jsou na nás tak zlí. A buď se s nimi přestaneme vídat, či stále dokola "snášíme" jejich soudy a hodnocení, která nám ubližují a ještě více drtí naše již tak nízké sebevědomí. Avšak to ne oni, ale my sami jsme si vytvořili tuto situaci. Tedy lépe řečeno právě ten jeden z mnoha velmi dobře uložených programů, který pracuje za nás a z podvědomí vytváří neuvěřitelné kousky našeho života. 

 

A když toto pochopíme a jsme připraveni přijmout tuto zodpovědnost na náš vlastní vnitřní svět, pak se stane zázrak. Děkujeme pak každému člověku, který prohlásí cokoliv, co se nám nelíbí, jelikož už víme, že on je projevem právě jednoho z negativních programů, který je třeba resetovat. Tehdy si začneme velmi vážit všech, kteří pro nás "vykonávají" tuto službu. Oni totiž vstoupili do našeho života, abychom se my sami mohli uzdravit... :) A v případě pořekadla - vše zlé je pro něco dobré to v tomto případě platí minimálně dvojnásob :)

 

Přejí Vám co nejvíce takových, kteří Vás přišli ve Vašem životě uzdravit... :)

 

FOTOOBRAZY Monika© vhodné pro osobní rozvoj - všechny fotoobrazy ze základní série - viz. GALERIE FOTOOBRAZŮ

 

S láskou a úctou,

o mně

Monika Zieneckerová

FOTOOBRAZY Monika©