Cesta klikatá

 

MOTTO: "I TAM, KAM NELZE DOHLÉDNOUT NÁS ČEKÁ DOBRODRUŽSTVÍ"

 

MOTIVACE / AKCE:
Kolikrát Tě tak v "běžném" dni Tvého života napadne hledat něco NOVÉHO, jiného? Kdy jsi naposled šel/a nějakou cestou, kterou jsi před tím nikdy nešel/a, nevyzkoušel/a? Nebo se v životě už dočista pohybuješ jako"robot", který má své naučené zvyky a cesty, z nichž raději neschází? Protože tady to přeci už dobře znáš. Tady se možná cítíš v bezpečí, v "jistotě". A kdekoliv jinde přicházíš o svou sebejistotu a cítíš... strach z té nejistoty, z nového a neznámého? Avšak myslíš si, že jít každý den tou známou vyšlapanou pěšinou je skutečným smyslem Tvého života? Tvého bytí na této krásné planetě, která nabízí tolik možností, krásy a dobrodružství? A neříkej, že ve skrytu svého nitra po něm netoužíš. Dovol si tedy dnes, TEĎ, možná po dlouhé době být dobrodruhem a vydej se někam, kde jsi ještě nikdy nebyl/a! I kdyby to mělo být jen kousek za Tvým domem! Jdi a objev dnes něco jiného, nového! Jdi a prociť si naplno své pocity v tu chvíli! Jaké jsou? Jaké to je žít a vidět byť na malou chvíli něco pro Tebe zcela nového? Cítíš to vzrušení? A teď si uvědom, že přesně to je smyslem Tvého života! Tvých možností! Neomezuj se tedy více! Hledej a najdeš! Jdi a žij! Vykroč ze své takzvané "jistoty" a objev nové obzory! Tvůj život má totiž být ve skutečnosti dobrodružství a hra! Tak jdi a užívej si ho! Uvidíš, jak Tě ta hra začne bavit!

 

Cesta klikatá je jednoduše životní cestou každého z nás. Každá její část i křižovatka s sebou přináší nekonečné životní možnosti...

Naše životní cesty a lidské osudy bývají velmi rozmanité. Některé jsou velmi složité, plné překážek a neustálých křižovatek, jiné se zdají být víceméně jisté a naplánované, bez větších životních změn. U mnohých z nás však dochází velmi často ke zcela nečekaným událostem a různým životním zkouškám, které bývají často velmi obtížné a jejich zvládnutí si mnohdy vyžaduje velké sebezapření a vnitřní sílu. Tou ale naštěstí disponuje každý z nás.

V každém případě si ale pro nás život připravil různé možnosti a různé části životní cesty! Je tedy pouze na nás, po které se v daném životním období rozhodneme kráčet. Každá část má ukrytá svá tajemství, která s každým naším dalším krokem smíme odhalit a díky tomu také poznat, co si pro nás život na daném úseku přichystal. Můžeme ale jít s naprostou jistotou a důvěrou v to, že vše má svůj skutečný smysl a že všechny životní lekce nás vždy pouze prověřují a posilují!

Někdy ale už po pár krocích jasně vnímáme, že směr, který jsme si zvolili nevede k našemu vytouženému cíli. Tehdy přichází chvíle, kdy je čas zastavit se, posadit se na kraj té cesty, rozhlédnout se, zhluboka se nadechnout a v klidu popřemýšlet, zda se dále ubírat tímto směrem. Není vůbec třeba žádného hodnocení a už vůbec ne vlastního odsuzování se za "špatně" zvolený směr! Neboť každý úsek je nakonec stejně jen součástí cesty jedné jediné!

A pokud tedy nechceme dále pokračovat tímto směrem, pak je ten správný čas vyhledat nejbližší křižovatku a vydat se jednoduše směrem novým! Jediné, co nám v takovém rozhodnutí mnohdy brání je jen náš vlastní strach a pochybnosti: ,,Je tohle správné rozhodnutí?" Mnohým z nás se pak stává, že tyto strachy nedokážeme překonat  a jen z toho důvodu zůstáváme stát na místě. Nebo dále pokračujeme směrem, který sice vnímáme jako nesprávný, ale přeci jen se tu cítíme tak nějak v bezpečí.

Za tímto pocitem "bezpečí" je ale dobře schované naše ego! Ta část našeho Já, která nemá vůbec ráda životní změny a snaží se jim všemožně ubránit a jakkoliv vyhnout! Právě naše ego nám předkládá myšlenky typu "nemáš na to, nechoď  tam, nic dobrého Tě tam stejně nečeká, nezasloužíš si nic lepšího"... a tak dále. Těmto pochybnostem a svému egu je ale třeba se postavit, pokud chceme v životě změnu! Většina těch tvrzení z ega vycházejících totiž nemá své skutečné opodstatnění! Nejčastěji se totiž jedná o mylné předsudky vycházejí z naší "osobnosti", kterou mnoho let formovalo naše okolí! A tedy také jejich vlastní ego, strachy a pochybnosti! Tedy s námi samotnými a vnitřní silou, kterou disponujeme k překonávání překážek nemají ve skutečnosti vůbec nic společného! Pouze jsme jim prostě uvěřili a podle toho také žijeme!

Věřte ale, že jakákoliv část naší životní cesty má vždy své opodstatnění a je smysluplná! Sami ale dobře víme, jak se právě teď cítíme. A jednoduše, pokud nám už zvolený směr nevyhovuje, nastal pouze ten správný čas změnit směr! Pak už je jen třeba posbírat veškerou odvahu a sílu a vykročit kupředu! Na nejbližší křižovatce zvolit směr nový a jít dál! Po této nové cestě, kterou jsme si za pomoci svého srdce a vnitřního rádce právě teď zvolili. Většinou dávno dobře víme, kudy se vydat, ale právě jen strach nás mnohdy zastaví. A tak vykročte, učiňte jednoduše ten první a nejtěžší krok, pěkně postupně a pomalu se vydejte na cestu! A není třeba se bát, co najdeme za zatáčkou, za kterou nevidíme! Protože ve správnou chvíli se to vše, co potřebujeme jednoduše objeví! A i když je ta cesta hodně klikatá a my vůbec netušíme, co nás na ní čeká, tak věřte... právě to je ta pravá krása života! V ní tkví smysl všech těch životních dobrodružství, která si pro nás s láskou přichystal!

 

Motivační FOTOOBRAZ Monika© Cesta klikatá nám každý den připomíná krásu, rozmanitost a životní dobrodružství, která na nás čekají ve chvíli, kdy se vydáme kupředu,vstříc svým cílům a snům, po cestách, které jsou vždy ale jen součástí jedné jediné ... a tou je CESTA ŽIVOTNÍ  :-) CESTA JE HRA A HRA JE CÍL. A tak, hrajte si, dovolte si to dobrodružství a nepromarněte své možnosti! Hledejte a NALEZNETE!

 

Vhodný pro:

 

- Váš osobní růst - změna pohledu na život, na sebe samé, nový způsob myšlení a pohlížení na životní situace

- Vaši životní cestu - pro hlubší pochopení životních zkoušek, jejich překonávání, zbavení se strachu z neznámého a posílení důvěry v sebe i život

 

 

Afirmace pro každý Váš den:

 

Ukázka originální afirmace fotoobrazu Cesta klikatá:

,,Beze strachu kráčím po své životní cestě. Vím, že vše, co mě potkává je jen pro mé vlastní dobro. Stále sbírám nové zkušenosti, které mě posilují..."

 

 

Léčivá energie barev fotoobrazu: černá, bílá

 

ČERNÁ - Nedá se zcela správně považovat za barvu, jelikož všechny barvy absorbuje. Avšak ponechme termín pro naše účely a ponechme ji barvou. Je to tedy barva nočního nebe, tmy, která skrývá a pohlcuje. Ve tmě se však rodí příští den, je tedy také plná aktivity, i tajemná. jako by nás nutila vyhledávat bezpečný úkryt, avšak ona sama je zárukou bezpečí. Symbolizuje ukončení, zánik, ze kterého však může něco nového vzejít. Bez ní bychom nepoznali ani bílou barvu, která je doplňujícím protikladem. Je to nejtemnější barva, těžká a vážná. Představuje prázdnotu, ale i svět tajemství a neznáma, který ukrývá velký potenciál. v různých kulturách je pojímána zcela odlišně, kdy je jednou symbolem odříkání a podruhé jako symbol královské moci a plodnosti.

Černá v interiéru - Je oblíbenou doplňkovou barvou v interiérech, především těch moderních a minimalistických. Velmi efektně vypadá například v podobě kuchyňské linky ve vysokém lesku v kombinaci se světlým odstínem přírodního dřeva použitého na podlaze či světlé dlažbě v dekoru kamene. Doplňky v černo - bílé jsou také velmi oblíbené a žádané. Ty nejvhodněji doplní bílá na stěně a drobné barevné akcenty například v textiliích, jako je červená, žlutá i zelená.

 

BÍLÁ - Tato vznešená barva je považována za symbol čistoty, nevinnosti a jasnosti, věrnosti vysokým ideálům, ale také perfekcionalismu a touhy po dokonalosti. Je obrazně řečeno matkou všech barev. Symbolizuje nejvyšší hodnoty, děnní světlo a s ním rodící se nový začátek.

Bílá v interiéru - Bílá se řadí mezi barvy neutrální a je nejvhodnější pro kombinace s ostatními barvami sytějších odstínů. Je nejoblíbenější mezi neutrálními odstíny používanými v interiérech a její užití je neomezené. Největší výhodou bílé je navozující pocit absolutní čistoty prostoru. Její nadčasovost je nesporná a dává vyniknout všem ostatním barvám, svěží zeleni v podobě květin v interiérech a stejně tak všem odstínům dřeva nábytku i podlah. Kov doplní pocit čistoty a minimalismu.

 

Symbol JIN - JANG: Fotoobraz nese svou barevností energie tohoto čínského symbolu. Funkce tohoto symbolu se řídí zákonem jednoty protikladů, jako černá - bílá, den - noc, ženské - mužské, klid - pohyb. Čínská filozofie pomocí tohoto termínu znázorňuje širší rozsah protikladných vlastností ve vesmíru. Zosobňuje dualitu, neustálé vyrovnávání dvou protichůdných sil, dvou polarit  do rovnováhy a tím vede k nastolení harmonie.

 

 

Harmonizace čaker:

 

Fotoobraz Cesta klikatá není přiřazen žádné čakře.

 

Více k čakrám

 

Fotoobraz Cesta klikatá je připraven ve třech formátech/
do každého prostoru:

 

70 x 100 cm   - 2.990 Kč  KOUPIT
50 x 70 cm     - 1.990 Kč  KOUPIT
35 x 50 cm     - 1.490 Kč  KOUPIT

 

 

MOTIVACE/AKCE fotoobrazu pro Vaši každodenní motivaci v laminované A4 je součástí zásilky.