Síla života

 

MOTTO: "ŽIVOT JE KRÁSNÝ DAR, KTERÝ NÁM BYL DAROVÁN"

 

MOTIVACE / AKCE:
Jak vnímáš svůj život? Dokážeš si plně užívat toho daru a vnímat jeho krásu? Přes vše zdánlivě nepříjemné a "nespravedlivé", cítíš jeho skutečnou hloubku? To, že právě TEĎ dýcháš, že ve Tvé hrudi tluče Tvé srdce, které Ti dovoluje žít a tím i vnímat, cítit mnoho vůní, slyšet hudbu, vidět mnoho krásy kolem sebe, ochutnat a pochutnat si na tom, co máš tolik rád/a, dotknout se a cítit tak příjemné pocity? Nebo pocítit, jaké to je, když se Tě dotýká a hladí někdo jiný? Jak krásně příjemné Ti to je? Pohlaď svou kůži, pohlaď se po své tváři. Poděkuj svému tělu za tu jedinečnou možnost toto vše pocítit, zažít a tím skutečně plně PROŽÍT svůj život! Vnímej, co právě cítíš! Jaké vůně cítíš, jak v Tobě působí hluboký nádech! Jak příjemné Ti je jíst právě něco, co miluješ? Jaký tedy je ten PŘÍTOMNÝ OKAMŽIK? Jaký tedy je život? "Obyčejný"? Cítíš to? Uvědomuješ si to? Co vše Ti v přítomnosti život opravdu nabízí? Jaké radosti či přímo slasti? A co skutečně máš? Minulost již ne. Pouze zkušenosti a poučení, které jsi tou cestou získal/a. To je báječné! A budoucnost? Vyhlížej to nejkrásnější. A dovol životu vést Tě po cestě pro Tebe nejvhodnější. Naslouchej jeho vzkazům. A především, máš pouze tento přítomný okamžik! Právě TEĎ! Co tedy cítíš? Jaký je Tvůj život? TEĎ žiješ! Teď jsi tady, tak tu buď NAPLNO! To je život! Přivoň, ochutnej, pohlaď, miluj...

 

Skutečnou sílu a krásu života dokážeme většinou pochopit až ve chvíli, kdy je náš život v ohrožení. Pak se ale dotkneme jeho síly a od té chvíle se vše mění ...

Mnoho z nás už v životě zažilo nepříjemný okamžik, kdy nám šlo o život. Nebo se nám zdála nějaká situace nepřekonatelná, natolik obtížná, že jsme v té době nedokázali naplno vnímat jeho krásu a všech jeho darů. Když podobnými zkušenostmi projdeme, uvědomíme si, jak krásný život skutečně je a to bez nadsázky. Ne nadarmo se říká: „Když nejde o život, tak nejde o nic.“ Najednou se jasně vyjeví pravá podstata života i událostí a situací, které prožíváme. A vše je hned jinak, než jsme si doposud mysleli!

Naše životy jsou opředeny různými mýty, které se zdají být skutečné a neměnné. Často jsme vyrůstali v prostředí, kde jsme si museli zasloužit žít. Byli jsme vedeni a připravováni na život, který znamená nutný boj! A tak jsme se snažili být lepší než ostatní. Lepší než všichni kolem. Vždyť konkurence je přeci veliká a tak my musíme být lepší, abychom v životě něco dokázali, abychom obstáli. A tak jsme během našeho dospívání většinou uvěřili pohledu na svět, který nám byl ale jen představen očima někoho jiného! Nějak se na nás zapomnělo a nedostali jsme možnost podívat se na něj vlastníma očima. Uvěřili jsme všemu, co jsme doposud slýchali a před čím jsme byli varováni. Přijali jsme vidění světa jako bojiště ještě před tím, než jsme se sami stihli rozhlédnout! A tak jsme se postupně naučili očekávat těžkosti a dřinu, abychom se tím "hrozným" životem nějak probojovali. Vždyť život je přeci jen dřina!

Není ale teď konečně ten správný čas zastavit a rozhlédnout se? Sundat brýle, které nám byli nasazeny a pohlédnout na ten krásný svět svýma očima? Když se rozhlédneme bez předsudků, možná uvidíme něco nádherného! Možná spatříme něco, co jsme před tím nikdy neviděli! Přes ty brýle jsme ani nemohli! Teď teprve dokážeme zřetelně vidět všechnu tu krásu a hojnost života kolem nás. Ten krásný svět plný barev, vůní a chutí! Všechny ty krásné lidi, kteří se na nás usmívají, když se sami smějeme! Všechnu tu nádheru přírody, které jsme součástí! Najednou, když se zastavíme a zhluboka nadechneme v čisté přírodě, prozřeme. Ten čistý vzduch v plicích dává pocítit tu sílu života a jeho krásné energie. Tráva, která tak krásně voní a jemně hladí naše tělo. Zem, jež příjemně hřeje a ptáci kolem jak krásně zpívají! Jak jen je možné, že jsme ty tóny nikdy před tím neslyšeli?

Nestojí tedy za to, konečně si dovolit pohlédnout na ten svět, který je možná úplně jiný, než jsme si do teď mysleli? Dovolit si jen tak být… vnímat své tělo, tep svého srdce a rytmus svého dechu. Když to dokážeme, pochopíme, co je skutečnost! Uvědomíme si a naplno pocítíme podstatu samotného bytí! Spatříme tu krásu všude kolem nás, ve všem a ve všech, dokonce, možná po mnoha letech i sami u sebe! Prostě ucítíme tu sílu života v její ryzí podobě!

Už nemusíme bojovat, protože život není naším protivníkem! Můžeme se na něj podívat konečně jen svýma očima a záleží jen na nás, co si dovolíme spatři! Máme voňavou půdu pod nohama, v níž neustále vzniká nový život! Máme slunce nad hlavou, které nám svítí na cestu! Život... to jsou přeci naše nekonečné možnosti! Život je naprosto nádherný! Je naším přítelem, je naším spojencem a v jeho náruči jsme naprosto v bezpečí! Jediným naším nebezpečím jsme si jen my sami a naše vnímání, naše vlastní vidění života! Protože tak, jak jej vidíme, takový jednoduše také je! Ale věřte, že jeho síla a to i v běžných, "obyčejných" okamžicích je větší, než si myslíme! Je prostě KRÁSNÝ A STOJÍ TAKÉ ZA TO JEJ SKUTEČNĚ NAPLNO ŽÍT! 

 

Motivační FOTOOBRAZ Monika© Síla života je pro nás připomínkou k zamyšlení nad jeho skutečnou podstatou. Vybízí k zastavení a prožití přítomného okamžiku, který, když si jej dovolíme procítit, může zcela zásadně změnit náš dosavadní pohled na život! Na jeho krásu a skutečnou podstatu i běžných okamžiků!

 

Vhodný pro:

 

- Váš osobní růst - změna pohledu na život, na sebe samé, nový způsob myšlení a pohlížení na životní situace

- Vaši životní cestu - pro hlubší pochopení životních zkoušek, jejich překonávání, zbavení se strachu z neznámého a posílení důvěry v sebe i život

- Váš vlastní střed - zaměření se do svého nitra, hledání odpovědí, znovuobjevení své vnitřní síly a moci nad svým životem

 

 

Afirmace pro každý Váš den:

 

Ukázka originální afirmace fotoobrazu Síla života:

,,Všemi smysly teď prožívám sílu přítomného okamžiku. Vnímám své tělo, tlukot svého srdce i svůj hluboký dech. Jsem zcela teď a tady..."

 

 

Léčivá energie barev fotoobrazu: červená

 

ČERVENÁ - Nejteplejší barva, je velmi aktivní, živá a je naším pojítkem ze zemí. Červená je energií pojící se s láskou a životem. Je barvou naší krve, nositelkou života a kyslíku v našich žilách, Symbolizuje bratrství, rodinná pouta a všeobecně pospolitost s ostatními. Dokáže zahřát, dodává nám potřebnou energii a stimuluje. Velmi souvisí s vášněmi a city. Vzbouzí v nás velké nadšení a odevzdání se jít si za tím, čemu věříme a čeho si ceníme. Aktivuje naší sílu, vůli i výkonnost. Dokáže vyvolat prudký nárůst pracovní aktivity, ale v její přemíře i zvýšit krevní tlak a způsobit nervové vypětí lidem citlivějším. Podporuje imunitu a zvyšuje chuť k jídlu.

Červená v interiéru - Je teplou barvou barvou, velmi stimulující, která dodává energii a vždy upoutá pozornost. Chceme-li ji použít v sytějším odstínu, je vhodné ji použít v menších plochách pro zvýraznění určité části interiéru či pouze jako doplňkovou barvu. Toho můžeme využít na dekoracích jako jsou textilie v podobě závěsů, polštářků či koberečků. Pro větší plochy je vhodnější zvolit více tlumený, jemnější odstín červené. Zacházíme-li s ní opatrně, své uplatnění najde téměř všude, snad jen do dětských pokojů se nedoporučuje, jelikož je pro děti vhodné spíše klidnější prostředí . Dle učení Feng - Shui je velmi vhodná u vstupu do domu či bytu, kde podporuje dobrou energii. Také ji lze velmi vhodně uplatnit v jídelnách či restauracích, neboť podporuje chuť k jídlu. Velmi efektní je kombinace červené a šedé, také jí to sluší s bílou a tmavšími odstíny dřevěného nábytku či podlahy.

 

 

Harmonizace čaker: 1. čakra kořenová

Umístění čakry - dolní konec páteře

Životní témata - nalézání důvěry a vědomí bezpečí v životě, dávat duchovní hodnotu materiálním věcem, jistota a stabilita

 

Čakra kořenová je základní čakrou našeho těla a spojuje nás s fyzickým světem a materiálními potřebami. Toto důležité centrum směřuje energii Země skrze chodidla a nohy, aby ji zpracovala a stabilizovala. Tuto energii pak tělo rozpozná a posílá dál podél páteře. Hlavní funkcí této čakry je "uzemňování", "zakořenění" v našem životě. Pokud jsme za jedno s naším životem, pak tato čakra pracuje, jak má, je v harmonii a my se cítíme v bezpečí a vnímáme životní jistotu. Pokud jsme v životě nejistí, nebo příliš zaměření na materiální vlastnictví, pak toto centrum nefunguje správně. Avšak zde sídlí životně důležitý základní pramen vitální síly pro všechny vyšší čakry. Zde jsme napojeni na skrytou energii vesmíru spící v každém z nás - kundalini. Pokud je tato mocná energie aktivována, stoupá postupně skrze každou z čaker podél páteře až k temeni hlavy, kde sídlí nejvyšší z čaker, korunní, která nás spojuje s vědomím univerza. Když síla kundalini vystoupá do svého cíle, pak je dosaženo vědomého poznání duše. Fotoobraz Síla života harmonizuje toto důležité základní centrum silou příběhu i afirmace, které se zaměřují na prožívání přítomného okamžiku i plné vědomí krásy života a dále je toto centrum stimulováno energií v podobě syté červené barvy fotoobrazu, která přináleží kořenové čakře stejně jako barva krve k životu.

 

Více k čakrám

 

Fotoobraz Síla života je připraven ve třech formátech/
do každého prostoru:

 

70 x 100 cm   - 2.990 Kč  KOUPIT
50 x 70 cm     - 1.990 Kč  KOUPIT
35 x 50 cm     - 1.490 Kč  KOUPIT

 

 

MOTIVACE/AKCE fotoobrazu pro Vaši každodenní motivaci v laminované A4 je součástí zásilky.