Slunce

 

MOTTO: "SKRZE SVOU SEBEREALIZACI LZE NAJÍT SKUTEČNÉ ŽIVOTNÍ ŠTĚSTÍ"

 

MOTIVACE / AKCE:
Buď  skutečně tím, kým jsi sem přišel/a být! Zvědom v sobě právě TEĎ, že to kým jsi a to, co děláš je naprosto dostatečné! Nepodceňuj se! Staň se plně Sebou a dovol svému vnitřnímu zdroji zazářit i navenek. Máš v sobě touhu i spalující žár a můžeš dokázat cokoliv si jen přeješ! Uchop pevně své talenty a dovol si seberealizaci! Ta se pro Tebe stane zdrojem všeho, po čem teď možná jen toužíš. Jdi a užívej si cestu svého života se sluncem nejen nad hlavou, ale především v ní... zůstaň pozitivní za všech okolností, očekávej jen to nejlepší, buď si od této chvíle plně vědom/a své dokonalosti a hodnoty! Miluj se, respektuj se a buď vděčný/á za své jedinečné dary! Ty jsi totiž skutečný originál! A jak by jsi se choval/a k něčemu zcela originálnímu, neopakovatelnému?


 

Slunce sídlí ve středu naší sluneční soustavy a je také jedním z nejstarších náboženských motivů i předmětem uctívání. Vyjadřuje touhu člověka stát se sám sebou.

Je nejdůležitější, centrální hvězdou, bez které by nebyl možný život na Zemi. Světlo, teplo, život samotný, ale také pohodu, dobrou náladu a radost ... to vše nám dává tato největší a nejdůležitější hvězda sluneční soustavy v mnoha kulturách uctívána jako božstvo. V astrologii je Slunce symbolem vitality a zdraví. Většina kultur považovala Slunce za symbol života a znovuzrození, což bylo spojeno s jeho pravidelným objevováním se na obloze každé ráno. Barva Slunce je ze Země viděna jako sytě oranžová až červená při svém východu a západu, což jsou velmi silné, stimulující a pozitivní odstíny.

Z pohledu horoskopu je nejdůležitějším symbolem! Vyjadřuje touhu člověka stát se sám sebou, což je ale často nesnadný úkol. Mnohdy na celý život. Také symbolizuje cestu nebo cíl, zachycuje touhu každé lidské bytosti po vlastním sebevyjádření v životě a po naplnění a využití všech vlastních vrozených nadání, talentů, vášní i zájmů... jednoduše všech vlastních potencí.

Vše, co nás zde na krásné Zemi obklopuje, vše, co vzniklo z čarování neuvěřitelné Matky Přírody včetně nás by nikdy nevzniklo bez energie slunečního záření, které pohání téměř všechny procesy, které na Zemi probíhají. Je na ní závislé podnebí, změny počasí i teploty, významně se podílí na přílivu a odlivu. Pomáhá udržet na zemském povrchu vodu v kapalném skupenství a je také klíčovým faktorem pro fotosyntézu rostlin. To vše zajišťuje tato milovaná hvězda, bez níž by nebyl možný žádný život.

My si jej však v běžných dnech našich životů nejvíce uvědomujeme ve spojení s krásnými prosluněnými dny. Především na jaře toužíme po dlouhé zimě po láskyplném a hřejivém doteku slunečních paprsků. Jakmile Slunce vykoukne ze svého úkrytu na obloze, náš den se hned stává optimistický, veselý a mnohem radostnější. Taková je další moc slunečních paprsků, které nás hladí nejen na těle, ale dotýká se také samotné duše! A ze všech těchto důvodů je pro nás Slunce tolik důležité, tak moc potřebné. Neboť utváří a mění naše životy a každý den je zásadním způsobem ovlivňuje!

A co naše vlastní seberealizace v životě? Naplnění a využití našeho vrozeného potenciálu skrze talenty, které nám byly z hůry dány a přinášejí nám tolik radosti? Slunce symbolizuje právě tu touhu po vlastním sebevyjádření... a je především symbolem Zdroje, který má v sobě každý z nás ukrytý jako neskutečný rezervoár možností! Vyvěrá z něj vše, co nám přináší skutečný pocit naplnění a uplatnění v životě. Dává nám jasně pocítit, kým jsme, co umíme a jak velká je naše hodnota. Ukrývá veškerou naší energii a tvořivý potenciál, který je nám neustále k dispozici, jen se na něj "naladit"! Je připraven dát nám vše, co jen v životě potřebujeme pro vlastní seberealizaci a tím i k životu v naprosté radosti! Jak tedy s tímto úžasným zdrojem naložíte? 

 

Motivační FOTOOBRAZ Monika© Slunce dokáže skutečně prozářit a zpříjemnit každičký Váš den. Zahřeje na těle i na duši a prosvítí Váš interiér svou pozitivní a čistou slunenčí energií. Napomůže Vaší vlastní touze po sebevyjádření a seberealizování se ve Vašem životě, což je cestou i k Vašemu štěstí! 

 

Vhodný pro:

 

- Váš osobní růst - změna pohledu na život, nový způsob myšlení a pohlížení na životní situace

- Vaše životní sny a cíle - pochopení a přijetí svého potenciálu a možnosti projevit ho ve svém životě, motivace k dosažení svých cílů

 

 

Afirmace pro každý Váš den:

 

Ukázka originální afirmace k fotoobrazu Slunce:

,,Nalézání mé skutečné osobnosti a vlastních talentů je jako dobrodružná cesta za sluncem na obzoru. Nacházím jednotlivé části svého opravdového já..."

 

 

Léčivá energie barev fotoobrazu: oranžová, červená

 

ORANŽOVÁ - Je veselá a optimistická barva připomínající slunce v celé jeho kráse při západu za horizont. Symbolizuje chuť a radost ze života, teplo hřejivého slunce i domácího krbu, bohatství, vyvolává touhu po nových zážitcích, objevování a probouzí naší kreativitu. Nese mimořádnou životaschopnost a sílu, je barvou vitality a zářícího zdraví. Oranžová rovná se rovnováha, vyrovnanost, síla, výživa a fyzický i duchovní růst. Energie oranžové barvy je tedy silně fyzická i duchovní, na obou těchto rovinách nám zprostředkovává přísun přísun životní síly. Reprezentuje tu část naší životní cesty, kterou si začínáme naplno uvědomovat. Jedním z hlavních témat této barvy jsou naše vztahy. Tato barva dokáže velmi silně motivovat k práci a zvyšovat naší výkonnost. Je také neocenitelná v případě, kde nás šok či nějaké trauma zasáhly velmi hluboko. Oranžová nám pomáhá takový prožitek vstřebat, zpracovat a nakonec jej i se všemi jeho negativnímu důsledky nechat odejít. 

Oranžová v interiéru - Patří do rodiny teplých, hřejivých barev, které přinášejí optimismus, radost ze života a pocitové teplo. Interiéru dodává pohodu a krásně jej prozáří. Je velmi vhodná na doplňky, především v sytějších odstínech. Moc jí to sluší v kombinaci se dřevem, ale i sklem a chladnějším materiálem jako je kov. Pro větší plochy se s oblibou využívají jemnější pastelové odstíny jako je meruňková a broskvová, které jsou ve světlejších odstínech vhodné například do ložnice. Slušet bude i obývacímu pokoji, dětskému pokoji či jídelně, a to především jako sytější doplňkové barvě, svědčit jí bude spojení se zemitou tmavě hnědou. 

 

ČERVENÁ - Nejteplejší barva, je velmi aktivní, živá a je naším pojítkem ze zemí. Červená je energií pojící se s láskou a životem. Je barvou naší krve, nositelkou života a kyslíku v našich žilách, Symbolizuje bratrství, rodinná pouta a všeobecně pospolitost s ostatními. Dokáže zahřát, dodává nám potřebnou energii a stimuluje. Velmi souvisí s vášněmi a city. Vzbouzí v nás velké nadšení a odevzdání se jít si za tím, čemu věříme a čeho si ceníme. Aktivuje naší sílu, vůli i výkonnost. Dokáže vyvolat prudký nárust pracovní aktivity, ale v její přemíře i zvýšit krevní tlak a způsobit nervové vypětí lidem citlivějším. Podporuje imunitu a zvyšuje chuť k jídlu.

Červená v interiéru - Je teplou barvou barvou, velmi stimulující, která dodává energii a vždy upoutá pozornost. Chcemeli-li ji použít v sytějším odstínu, je vhodné ji použít v menších plochách pro zvýraznění určité části interiéru či pouze jako doplňkovou barvu. Toho můžeme využít na dekoracích jako jsou textilie v podobě závěsů, polštářků či koberečků. Pro větší plochy je vhodnější zvolit více tlumený, jemnější odstín červené. Zacházíme-li s ní opatrně, své uplatnění najde téměř všude, snad jen do dětských pokojů se nedoporučuje, jelikož je pro děti vhodné spíše klidnější prostředí . Dle učení Feng - Shui je velmi vhodná u vstupu do domu či bytu, kde podporuje dobrou enegrii. Také ji lze velmi vhodně uplatnit v jídelnách či restauracích, neboť podporuje chuť k jídlu. Velmi efektní je kombinace červené a šedé, také jí to sluší s bílou a tmavšími odstíny dřevěného nábytku či podlahy.

 

 

Harmonizace čaker: 2. čakra křížová

 

Umístění čakry - asi 5 cm pod pupkem

Životní témata - vědět, že to, co jsme a co děláme je dostatečné, dopřát si všeho dostatek, nespojovat vlastní hodnotu s tím co děláme nebo máme, vytvoření zdravých hranic, které chrání naši vitální životní sílu

 

Křížová neboli sakrální čakra řídí naše fyzické zdraví a životní pohodu. Tato čakra má vyjímečnou důležitost, neboť jí přináleží téma našich vztahů, které jsou v našem životě nepostradatelné pro náš osobní růst a vývoj. V této oblasti "tvoříme" své vztahy a rozhodujeme o naší spokojenosti či nespokojenosti ve vztazích, jestli se cítíme být druhými respektování, milováni či nemilováni. Pocitovou energií této čakry je vlastní úcta k sobě, kterou následně projektujeme i na druhé. Pokud si ceníme svých postojů a názorů, nestydíme se sami za sebe ani své jednání, pak k sobě projevujeme zdravou sebeúctu a tato čakra je v harmonii a rovnováze. Také vědomí "zasloužím si to nejlepší" je tématem této čakry. Často si ale mnozí z nás právě toto nemyslí. Přesvědčení typu "život je boj" či pocity vlastní viny a neschopnost dovolit si po čem toužíme nás připravuje o radost ze života a čakra se stáhne. Svoji energii a zdraví si zachováme vytvářením správných postojů vůči sami sobě, sebeláskou, péčí o sebe a zdravým životním stylem. Fotoobraz Sluníčko napomáhá regeneraci této čakry neboť symbolizuje slunce, které přináší život a radost do našich životů a také převládající teplá oranžová fotoobrazu, jež je barvou této čakry.

 

FOTOOBRAZ Slunce harmonizuje také 1. čakru kořenovou obsahující červenou barvou - viz.fotoobraz Síla života

 

Více k čakrám

 

Fotoobraz Slunce je připraven ve třech formátech/
do každého prostoru:

 

70 x 100 cm   - 2.990 Kč  KOUPIT
50 x 70 cm     - 1.990 Kč  KOUPIT
35 x 50 cm     - 1.490 Kč  KOUPIT

 

 

MOTIVACE/AKCE fotoobrazu pro Vaši každodenní motivaci v laminované A4 je součástí zásilky.