Špačník

 

MOTTO: "RODINA JE TO NEJCENNĚJŠÍ, CO MÁME"

 

MOTIVACE / AKCE:
Tvá rodina je pro Tebe velkou výzvou. Ne náhodou jsou nám naši nejbližší těmi největšími učiteli. Na základě volby Tvé duše jsi se narodil/a do těch nejvhodnějších podmínek pro Tvůj život a osobní růst na cestě životem. Přijmi toto jako základní skutečnost a aktivně v sobě hledej odpovědi na otázky, jaké poučení a poznání si z této skutečnosti máš osvojit. A víš proč?
Protože pokud Ti například nebylo v dětsví dáno dostatek lásky a uznání, kterého se Ti i nadále v dospělém životě nedostává díky Tvému prozatimnímu nepochopení, pak jistě přijde okamžik, kdy PROCITNEŠ. A zahrneš sebe celým "mořem" lásky a pokloníš se sobě v té nejhlubší ÚCTĚ. A v tom okamžiku se celý Tvůj osobní svět mění! Zamysli se tedy nyní. Co může být právě tím Tvým životním tématem? K čemu máš dospět? K sebelásce? K bezpodmínečné lásce? K vědomí své vlastní hodnoty? Nenavádí Tě život svými lekcemi k vlastnímu a zdravému SEBE - VĚDOMÍ?

Dívej se tedy na okolnosti svého života z nadhledu a přijmi celistvě cestu své duše, která skutečně ví, co dělá... vše je dokonalé takové, jaké to je (či bylo)!


 

Špačník představuje "domov" pro ptačí rodinku, v němž nalezne ochranu a bezpečí... podobně jako my ve svých domovech se svými nejbližšími.

Špačník je velmi často k vidění na zahradách v korunách stromů, kde poskytuje útočiště a bezpečný úkryt pro rodinku jedněch velmi společenských a hlučných špačků a jejich mláďat. Oba špaččí rodiče se pečlivě starají o svá nakladená vajíčka, která střídavě zahřívají přes dva týdny a poté se téměř měsíc starají o svou čerstvě vylíhnutou drobotinu. Ptačí budka se jim stává ochranou proti všem nepřízním a oni se tak mohou naplno věnovat svým potomkům, svému rodinnému životu.

I na naší zahradě dodnes visí špačník na kmeni krásné vzrostlé břízy, který jsme především jako malé děti hrající si na zahradě bedlivě sledovali a poslouchali to špaččí švitoření. Sedávali jsme s dědečkem na lavičce pod jabloní a společně se zaujetím sledovali ptačí rodinku, ty obětavé rodiče, kteří každou chvilku přilétli nakrmit svá hladová mláďata. To bývají jedny z nejkrásnějších okamžiků našich životů, kdy si vzájemně užíváme blízkost toho druhého, námi milovaného člověka. Především jako malé děti vnímáme velmi silně vše, co se kolem nás děje a všechny lidi kolem sebe, hlavně naše blízké. A právě na takové chvíle strávené ve společnosti toho, koho milujeme, pak v životě s láskou vzpomínáme... o to více, když tady s námi už nejsou.

Rodina nebo ti, kteří nás vychovali jsou pro těmi nejdůležitějšími v životě! Neboť s nimi vyrůstáme a po jejich boku se zásadním způsobem utvářejí naše osobnosti. Avšak někdy nám naši nejbližší nedokážou zcela vyjádřit svou lásku, kterou k nám ve skutečnosti cítí. Proč je tomu tak? Protože i oni byli nějak vychováni a pokud se tomu jejich osobní zkušenosti nepodobají, jednoduše nám ji ani oni nedokáží projevit. A tím spíše, pokud byly jejich vlastní prožitky v rodině spíše bolestivé. Pak i oni žijí se svými bolestmi a trápeními, které jim to jednoduše nedovolují. Ty negativní zážitky je utvářely a oni pak v životě vždy jednali zase jen tak, jak nejlépe v danou chvíli dokázali! Podle svého "naučení", podle jejich vychování. A ano, nám pak nedostatek projevů jejich lásky mohlo velmi ublížit. Čekali jsme na to vřelé, srdečné obejmutí a možná jsme se vůbec nedočkali. 

Avšak naše skutečné, radikální odpuštění zcela zásadně vše mění! Neboť když pochopíme a naprosto přijmeme skutečnost,  že se chovali právě a pouze jen tak, jak nejlépe sami dokázali na základě svých vlastních životních zkušeností, tak jim dokážeme najednou vše zcela samovolně "odpustit"! Dokonce vlastně již není při tom prozření co odpouštět. Jednoduše je vše dokonalé a zcela v pořádku. Rozumíme už tomu, že nám nechtěli nijak ublížit. Tím naprosto osvobodíme své i jejich srdce od bolesti z nepochopení a všechny vztahy se zázračně uzdraví díky tomuto "odpuštění"! To přináší zcela jiný pohled na naše nejbližší i na vše, čeho se kdy v našich očích "dopustili". A to i když už tu dnes s námi třeba nejsou. Najednou se všechny naše staré myšlenky s nimi spojené zcela mění, neboť na ně konečně dokážeme, často i po letech pohlédnout jako na krásné bytosti! Takové, které jen měli své vlastní bolesti! A všechny ty dávné situace se nám konečně vyjeví jako naprosto dokonalé!

S láskou jim tedy můžeme "odpustit" veškeré bolesti a konečně tak vnímat, jak blízcí a nezastupitelní v našem životě jsou či byli. Někdy třeba i po letech se na ně zase dokážeme obrátit v těžkých chvílích, pokud tady s námi stále jsou. A pokud ne, pak na ně už jen hezky vzpomínáme. Odpuštění nebo spíše to dokonalé pochopení všech souvislostí totiž v našich vztazích činí zázraky, které se okamžitě projeví! Díky této úžasné síle je opět rádi "přijmeme" do svého života. Konečně si jich dokážeme vážit a cítíme i jejich lásku, i když ji třeba stále neumějí projevit. Soucítíme s nimi i se sebou. Proto je rodina nebo určité zázemí tolik důležité. Utvářejí naše osobnosti a všechny prožitky jsou jen cennými zkušenostmi naší duše, kterými se například učíme nejen cítit, ale také v životě skutečně projevit svou lásku. Ať již sami k sobě či k našim nejbližším, k rodičům, sourozencům, partnerům, našim dětem i všem dalším lidem v našem životě. V tomto poznání je totiž ukryt klíč k našemu skutečně šťastnému životu v radosti, lásce, beze křivd i beze všech starých bolestí, které jen v konečném důsledku brání našemu skutečnému životnímu štěstí!

 

Motivační FOTOOBRAZ Monika© Špačník nám připomíná tolik důležité rodinné zázemí a útočiště. Také naše nejbližší či ty, kteří nás vychovali i s jejich "chybami" a jež nám dali do života skutečně pouze to, co jsme my sami potřebovali ke svému růstu! Pomáhá nám uvědomit si a v životě aplikovat sílu skutečného pochopení a přijetí všech dokonalých souvislostí, které zázračným způsobem ovlivňuje všechny naše současné i budoucí vztahy!

 

Vhodný pro:

 

- Váš osobní růst - změna pohledu na život, nový způsob myšlení a pohlížení na životní situace

- zlepšení Vašich vztahů - uvědomění si pravé podstaty našich vztahů, pochopení a přijetí zrcadlení ve vztazích pro náš osobní růst, rozvíjení lásky a vděčnosti k ostatním

- rozvíjení lásky - naučte se milovat sebe samé i ostatní, otevřete své srdce lásce

 

 

Afirmace pro každý Váš den:

 

Ukázka originální afirmace fotoobrazu Špačník:

,,Své blízké miluji zcela a bez podmínek. Odpouštím jim vše, čím se v mých očích provinili. Vím, že všechny zažité zkušenosti jsou nezbytné..."

 

 

Léčivá energie barev fotoobrazu: modrá, hnědá

 

MODRÁ - Barva planety Země a bývá považována za nejoblíbenější barvu. Je barvou klidu, míru, nezávisloti, soustředění, intuice a hlubokého poznání. Také symbolizuje dálky, hloubky, je barvou vody, moře i nebe. Její působení je léčivé a zpomalující, zahání nemoci a negativní všeobecně vibrace. Je považováná za barvu komunikace, avšak nejen naší řeči, ale též naslouchání. Dokáže nám být věrným průdcem na našich životních křižovatkách, kde se musíme rozhodnout, kudy jít dál. Modrá stimuluje dýchací systém, uvolňuje a podporuje spánek, snižuje horečku a posiluje imunitu. 

Modrá v interiéru - Uklidňuje, proto je vhodná do ložnic i dětských pokojů. Také napomáhá soustředění, stimuluje myšlení a je tedy vhodná i do pracoven. I relaxační místnosti tato příjemně uklidňující barva vhodně doplní. Celkově prostory opticky zvětšuje a zozšiřuje, což se odvíjí od nekonečnosti modrého nebe i hloubky moře.

 

HNĚDÁ - Je barvou země, půdy a dřeva. Hnědá barva navozuje pocit jistoty a spolehlivého úkrytu před divokými změnami okolního světa. Tak jako půda pod nohama nám dodává tato barva pocit klidu a stability.

Hnědá v interiéru  - Řadí se mezi takzvané barvy neutrální. Tyto odstíny vnášejí do interiérů harmonii a pocit klidu, vytvářejí jemné až minimalistické pojetí interiéru a výborně se kombinují s přírodními materiály jako je dřevo i kámen. Vytvářejí vynikající prostředí pro nápaditější barevné akcenty v prostorech, jako jsou doplňky a dekorace. Hnědá je barvou země, má proto schopnost uzemňovat a dává pocit stability a bezpečí.

 

 

Harmonizace čaker: 5. čakra krční

 

Umístění čakry - vnitřní i vnější krk

Životní témata - využití vlastní vůle, vyjádření vaší nejvyšší pravdy, tvořivost v životě

 

Fotoobraz Špačník pozitivně ovlivňuje pátou čakru krční jejiž barvou je modrá a která souvisí s komunikací a projevením tvořivosti a kreativity v našem životě. Tato čakra je jiná než všechny ostatní. K ní jsou všechny čakry vztaženy. Nad krční čakrou se nacházejí čakry inspirace a pod ní jsou čakry zaměřeny na realizaci. Tato čakra je tedy jakousi křižovatkou. Sebevyjádření proto znamená v našem životě mnohem více, než si běžně uvědomujeme. Tím, že budeme zcela a vědomě žít podle své vlastní pravdy si uchováme toto centrum v harmonii a energetické rovnováze. 

 

Více k čakrám

 

Fotoobraz Špačník je připraven ve třech formátech/
do každého prostoru:

 

70 x 100 cm   - 2.990 Kč  KOUPIT
50 x 70 cm     - 1.990 Kč  KOUPIT
35 x 50 cm     - 1.490 Kč  KOUPIT

 

MOTIVACE/AKCE fotoobrazu pro Vaši každodenní motivaci v laminované A4 je součástí zásilky.