Srdce orchideje

 

MOTTO: "TALENTY NÁS NAPLŇUJÍ RADOSTÍ A JSOU KLÍČEM K ŽIVOTNÍMU POSLÁNÍ"

 

MOTIVACE / AKCE:
Právě Ty máš své jedinečné DNA a také zcela jedinečný DAR! Máš zcela svůj originální talent, který je nenapodobitelný! Právě teď jsi zdrojem něčeho velkého a to Ti může zcela změnit život a přinést skutečné naplnění a hlubokou radost ze života! Uchop svou originalitu a začni tvořit! Uvidíš jaké štěstí Ti přinese Tvá SEBEREALIZACE. Nezapomeň, máš v sobě poklad, a pokud ho ještě neznáš, najdi ho právě TEĎ! Uvědom si, zapřemýšlej a sepiš si, co Ti přínáší v životě takovou radost při níž zcela zapomínáš na svět kolem? Co děláš ze všeho nejraději? Nebo jsi dělal/a jako dítě? Co byla ta radostná činnost? Co Ti jde bez většího úsilí nebo téměř zcela "samo"? A co Tě současně naplňuje naprostou radostí a štěstím? Při čem se jednoduše cítíš báječně? Tady najdeš ten klíč! Uchop jej tedy, odemkni ty uzamčené dveře a začni spolu s tím klíčem tvořit svůj krásný život!

 

Orchidej... symbol vybrané krásy a jedinečnosti, květina tak křehká a současně silná i odolná, podobně jako my…

Pro mnohé z nás představuje nejkrásnější a nejoblíbenější kvetoucí květinu. Mnoho domácností a nejen je krášlí svými dokonalými květy od sněhově bílých až po temně růžové a rudé. Ty květy jsou fascinující a naprosto dokonalé do posledního detailu. Její cesta k těmto překrásným květům ale není zdaleka snadná. Právě naopak, je velmi zdlouhavá, náročná, a především plná trpělivosti a očekávání. Poznáváte tu cestu?

Díky svému původu jsou orchideje vybaveny velkou odolností. Tenký stonek, který nese mnohdy spousty těchto překrásných květů musí být dostatečně silný a odhodlaný vynést je na světlo světa, aby mohly být spatřeny. Když však tuto náročnou cestu zvládne, vyroste na něm květenství jedno z nejkrásnějších na Zemi. I přes svou zdánlivou křehkost umožňuje těm nádherným květům zazářit, neboť právě to je jeho pozemské poslání, které chce být naplněno. A podobně je to i s našimi životy.

Každý z nás má totiž své nezastupitelné místo, své jedinečné poslání, bez kterého by zde na Zemi něco velmi chybělo! Jsme jako součást obrazové skládanky, bez které by nikdy nebyl obraz celistvý. A právě nadání každého z nás je nutné vynést na světlo světa! Když se totiž tak stane, budeme se z něj těšit nejen my, ale i ostatní!  A jakže jej poznáme? Jednoduše skrze své talenty! Právě ony jsou tím klíčem! Někdy se však můžeme cítit jako ten tenký stonek orchideje. Mylně se domníváme, že nejsme dostatečně silní či kvalifikovaní ukázat světu, co umíme, nabídnout mu své dary a naplnit tak to, proč jsme sem přišli. Pravdou ale je, že pro nikoho z nás není možné to nezvládnout, byť o tom často tolik pochybujeme. Jsme tomu totiž předurčeni a tak věřte, že máme i veškeré potřebné předpoklady ke zvládnutí čehokoliv na té cestě!

Všichni jsme jedinečnými a zcela originálními výtvory Matky Přírody se svými talenty a nadáními, které jsou důležité jak pro náš život, tak i pro životy ostatních. Ať už je těmi talenty cokoliv. Jsou našimi DARY, které nám byly z jistého důvodu darovány i ku prospěchu mnoha ostatních. Stojí za nimi vyšší záměr a naším úkolem je uvědomit si je a také je v životě naplno využít. Jednoduše vynést na světlo světa to, co umíme, naplňuje nás radostí a co také může pomoci a přinést radost i mnoha dalším lidem! Tím uskutečníme ten Boží záměr a vložíme tak svou nenahraditelnou část do té velké skládanky celku.

Když si tedy připustíme právě ten svůj jedinečný talent, můžeme se o něj podělit a beze strachu jej nabídnout. A když z celého srdce toužíme po jeho projevení ve světě, pak nás nemůže, stejně jako ten tenký, ale silný stonek, nic zlomit ani odradit. V tu chvíli se v nás totiž něco probouzí! Je to právě ta potřebná hnací síla a všechny překážky života se stávají jen pouhými zkouškami a výzvami, které jen prověřují naše pevné odhodlání. Veškeré prvotní pochybnosti mizí, mnohé své otázky jsme si již  zodpověděli a ta TOUHA v nás dává do pohybu všechny síly, které nám na té cestě pomáhají!

A pak už jen, v tu správnou chvíli, v ten správný okamžik se konečně objeví i ty překrásné a dokonalé květy! Ty budou završením naší odhodlané cesty skrze veškeré zkoušky a prověrky života. Našli jsme už totiž ten svůj poklad, talent, který jsme se rozhodli dát i světu a využít tak jeho neskutečný potenciál. Ať už je tím darem, tím talentem cokoliv, máme jej proto, abychom jej mohli darovat svým jedinečným způsobem i ostatním. A v tom se pak odráží především i naše radost a to láskyplné, otevřené srdce, které jsme do cesty k naplnění svého potenciálu vložili stejně, jako Srdce orchideje...

 

Motivační FOTOOBRAZ Monika© Srdce orchideje nám pomáhá uvědomit si naše sny, touhy, přání, naše nadání a talenty, které můžeme nabídnout světu a projevit je tak i v našem životě jako naše poslání … a když se květy objeví, naplní náš život opravdovým štěstím, velkou radostí a skutečnou životní hojností na všech úrovních!

 

Vhodný pro:

 

- Váš osobní růst - změna pohledu na život, nový způsob myšlení a pohlížení na životní situace

- Vaše životní sny a cíle - pochopení a přijetí svého potenciálu a možnosti projevit ho ve svém životě, motivace k dosažení svých cílů

 

 

Afirmace pro každý Váš den:

 

Ukázka originální afirmace fotoobrazu Srdce orchideje:

,,Jsem zdrojem své tvořivé síly i svého velkého potenciálu. Má nadání jsou mi ukazatelem mého životného poslání..."

 

 

Léčivá energie barev fotoobrazu: žlutá, červená

 

ŽLUTÁ - Je barvou symbolizující slunce a stejně jako ono i tato barva v nás probouzí radost ze života, optimismus. Je barvou nového života a znovuzrození. Povznáší, je plná optimismu a přináší dobrou náladu. Pomáhá nám vytvořit spojení s okolním světem a začlenit se do něj. Stimuje mozkovou činnost, probouzí v nás zájem o poznání všeho druhu i touhu po cestování a objevování. Žlutá je znamením moudrosti, intelektu a vědění. Je barvou individuální vůle každého z nás a představuje nadšení, se kterým si vytyčujeme své cíle a pak jich dosahujeme, neboť podpoříme-li svůj záměr vůlí, dosáhneme čehokoliv. V kolorterapii žlutá barva působí jako čistič jater a střev, blahodárně ovlivňujě trávící trakt. Také se využívá při celkovém vyčerpání organismu pro obnovení životních sil a vitality.

Žlutá v interiéru - Žlutá je teplá, má sílu interiéry rozjasnit, dodává jim světlo a svěží energii. Tmavší místnosti příjemně prosvětluje, "vnáší" do nich sluneční paprsky a menší prostory dokáže opticky zvětšit. Velmi dobře se doplňuje s ostatními barvami a můžeme ji bez obav použít na větší i menší plochy. Velmi vhodná je žlutá stejně jako červená i oranžová do jídelen a kuchyní. Stejně tak krásně oživí chodbu či předsíň. Jelikož podporuje soustředění a tvůrčí činnost, je velmi vhodná také do dětských pokojů i do pracoven.

 

ČERVENÁ - Nejteplejší barva, je velmi aktivní, živá a je naším pojítkem ze zemí. Červená je energií pojící se s láskou a životem. Je barvou naší krve, nositelkou života a kyslíku v našich žilách, Symbolizuje bratrství, rodinná pouta a všeobecně pospolitost s ostatními. Dokáže zahřát, dodává nám potřebnou energii a stimuluje. Velmi souvisí s vášněmi a city. Vzbouzí v nás velké nadšení a odevzdání se jít si za tím, čemu věříme a čeho si ceníme. Aktivuje naší sílu, vůli i výkonnost. Dokáže vyvolat prudký nárust pracovní aktivity, ale v její přemíře i zvýšit krevní tlak a způsobit nervové vypětí lidem citlivějším. Podporuje imunitu a zvyšuje chuť k jídlu.

Červená v interiéru - Je teplou barvou barvou, velmi stimulující, která dodává energii a vždy upoutá pozornost. Chcemeli-li ji použít v sytějším odstínu, je vhodné ji použít v menších plochách pro zvýraznění určité části interiéru či pouze jako doplňkovou barvu. Toho můžeme využít na dekoracích jako jsou textilie v podobě závěsů, polštářků či koberečků. Pro větší plochy je vhodnější zvolit více tlumený, jemnější odstín červené. Zacházíme-li s ní opatrně, své uplatnění najde téměř všude, snad jen do dětských pokojů se nedoporučuje, jelikož je pro děti vhodné spíše klidnější prostředí . Dle učení Feng - Shui je velmi vhodná u vstupu do domu či bytu, kde podporuje dobrou enegrii. Také ji lze velmi vhodně uplatnit v jídelnách či restauracích, neboť podporuje chuť k jídlu. Velmi efektní je kombinace červené a šedé, také jí to sluší s bílou a tmavšími odstíny dřevěného nábytku či podlahy.

 

 

Harmonizace čaker: 3. čakra solar plexu

 

Umístění čakry - pod hrudní kostí nad žaludkem

Životní témata - rozvinout vědomí toho, že máte hodnotu jen proto, že existujete

 

Fotoobraz Srdce orchideje harmonizuje třetí čakru, v níž oceňujeme a hodnotíme svůj život, sami sebe i druhé a vše, co jsme prožili. Právě zde tvoříme svým hodnocením své životy. Duchovním aspektem této čakry je vědomí vlastní hodnoty, sebeocenění. Je to cenrtum osobní identity každého z nás a ovlivňuje, do jaké míry vnímáme svou osobní moc a svobodu volby. Pokud máme nesprávné představy o své hodnotě, soudíme se a snad se za sebe i stydíme, poznamená toto centrum i všechny ostatní čakry. Pro napravení disharmonie této čakry a pro nastolení změn v našem životě je třeba si vytvořit zcela nové představy o sobě samých, o svých možnostech a o svém životě.  Fotoobraz Srdce orchideje harmonizuje čakru solaru plexu na třech úrovních. Svým příběhem a svou originální afirmací nám pomáhá uvědomit si velký potenciál každého z nás, naši jedinečnost a tím vede k novému pohledu na sebe samé i život samotný a dále převládající žlutou barvou, kterou vyzařuje a jež posiluje 3.čakru.

 

Více k čakrám

 

Fotoobraz Srdce orchideje je připraven ve třech formátech/
do každého prostoru:

 

70 x 100 cm   - 2.990 Kč  KOUPIT
50 x 70 cm     - 1.990 Kč  KOUPIT
35 x 50 cm     - 1.490 Kč  KOUPIT

 

 

MOTIVACE/AKCE fotoobrazu pro Vaši každodenní motivaci v laminované A4 je součástí zásilky.