V kapradí

 

MOTTO: "ENERGIE, KTERÁ NÁS NABÍJÍ POCHÁZÍ Z PŘÍRODY"

 

MOTIVACE / AKCE:
Cítíš právě potřebu načerpat nové síly a energii? Většina z nás čerpá tyto zdroje v přírodě. Například v našich krásných českých lesích, plných vůní jehličí a borovic, spadaného listí a mechu. Přenes se tedy TEĎ na chvíli na takové místo. Zavři si oči a udělej si pohodlí. Pusť si zvuky přírody pro silnější zážitek z relaxace a představ si sebe ležící na měkkém mechu, v krásném, slunečními paprsky prosvětleném voňavém lese. Daleko od všech ruchů, téměř v naprostém tichu, jen za libých zvuků přírody. S každým nádechem jsi si více a více vědom/a té energie lesa, která něžně objímá celé Tvé tělo. Cítíš, jak je uvolněné, jak každý sval čerpá ze všudypřítomné energie tohoto nádherného místa. Cítíš to? Vnímáš to? Vidíš to?
Dýchej... a dovol si právě teď, ať už jsi kdekoliv, tu relaxaci. 


 

V kapradí vypráví příběh o krásném místě v lese, kde najdeme útočiště a klid pro odpočinek a načerpání nové životní energie...

Každý z nás se touží občas někam schovat. Ukrýt se před světem například ve chvílích, kdy nás pohltí smutek nebo se nám zrovna nedaří, jak bychom si přáli, nebo třeba jen ve chvíli, kdy zatoužíme po spojení s přírodou a jejím úžasným světem. Ve chvílích vyčerpání toužíme asi nejvíce po nějakém krásném a klidném místě vhodném k našemu spočinutí a relaxaci. Každodenní povinnosti už často přesahují naše možnosti a zásoby naší energie se zdají být zcela vyčerpány.

Když si potřebujeme odpočinout tak hledáme instinktivně místa, kde můžeme načerpat ty potřebné síly a která nám poskytnou klidné útočiště. Všichni potřebujeme dostatek energie, abychom zvládali každodenní život s jeho zkouškami a "prověrkami" a abychom se dokázali s optimismem dívat i své do budoucnosti. A to nebývá vždy snadné. Když jsme ale energií nabití, dokážeme mnohé!

Pro většinu z nás je nejvhodnějším prostředím pro takové čerpání příroda. Ta poskytuje důkladnou očistu především na neviditelné, jemnohmotné úrovni. Její čisté energie jemně odnímají negace z našich energetických těl. Čerstvý vzduch zase krásně detoxikuje naše fyzická těla a přináší klid a mír naší mysli. Avšak i představa takového místa je velmi posilující ve chvíli, kdy nemáme zrovna možnost trávit čas v přírodě!

A tak si tedy teď představte krásné a příjemné místečko někde hluboko v lese. Vládne tady naprostý klid a Vy slyšíte pouze švitoření ptáků dotvářející příjemnou lesní kulisu. Je slunečný, teplý, letní den. Skrze prolínající se větve obalené listím a jehličím krásných vzrostlých stromů, jemně pronikají sluneční paprsky. Vytvářejí krásnou světelnou hru a hladí vše kolem svým hřejivým dotekem včetně Vás samotných. Cítíte jejich teplé doteky na své kůži. Tady, v tom klidu a tichu, daleko od ruchu měst si usedáte na zem do měkkého mechu mezi listy kapradí. Ty jako vějíře chrání Vaše tělo a poskytují pocit naprosté ochrany a bezpečí. A Vy vnímáte pouze tento přítomný okamžik ... všechny krásné syté barvy kolem, příjemné a našim uším lahodící lesní zvuky, nenapodobitelnou vůni lesa a jemný letní vánek, který Vás hladí. A na tomto krásném místě, hluboko v lese, právě teď v klidu relaxujete a čerpáte novou energii samotné Matky Země...

 

Motivační FOTOOBRAZ Monika© V kapradí nám připomíná krásná místa v přírodě, která poskytují možnost načerpání nových sil a energie. Dovolte své představivosti přenést Vás kamkoliv, kde si můžete i během krátké chvíle báječně odpočinout!

 

Vhodný pro:

 

- Váš osobní růst - změna pohledu na život, nový způsob myšlení a pohlížení na životní situace

- doplnění životní energie - načerpání nových sil, regenerace těla i ducha

- uvolnění a relaxaci - fotoobraz Vás přenese na místo vhodné k odpočinku a rozjímání

- využití vizualizace - pro zapojení Vaší představivosti a práce s myslí pro navození požadovaného stavu

 

 

Afirmace pro každý Váš den:

 

Ukázka originální afirmace k fotoobrazu V kapradí:

,,Jsem právě na svém oblíbeném místě v lese. Je teplý, letní den a já zhluboka nadechuji čerstvý a lesem provoněný vzduch..."

 

 

Léčivá energie barev fotoobrazu: zelená, žlutá

 

ZELENÁ - Ztělesňuje samotnou přírodu. Je protikladem vzrušivé červené, neboť zelená velmi uklidňuje a osvěžuje. Vždy byla považována za barvu života, naděje a zdraví. Úspěšně se využívá k léčbě nervové vyčerpanosti a únavy, neboť uvádí do normálu tep, dýchání a celkově uklidňuje centrum v mozku, které koordinuje pohybové tělesné funkce a normalizuje krevní tlak. Stabilizuje také naše emoce, podporuje sebevědomí, je vhodnou barvou při nespavosti a přináší úlevu od bolesti hlavy. 

Zelená v interiéru - Zelená je v interiérech velmi žádaná a to nejen díky trendu návratu k přírodě, s níž je spojena. Zelená je velmi uklidňující, přináší úlevu a klid, navozuje odpočinek a pocit relaxace, je tedy více než vhodná do ložnic. Lze ji ale použít kdekoliv a to jak v sytějších tak světlejších odstínech. Výborně se doplňuje s přírodním odstínem dřeva, se kterým vytváří dokonalý přírodní styl interiéru. Velmi dobře se snáší ze zemitou hnědou barvou. Je velmi vhodná do pracoven, neboť podporuje koncentraci.

 

ŽLUTÁ - Je barvou symbolizující slunce a stejně jako ono i tato barva v nás probouzí radost ze života, optimismus. Je barvou nového života a znovuzrození. Povznáší, je plná optimismu a přináší dobrou náladu. Pomáhá nám vytvořit spojení s okolním světem a začlenit se do něj. Stimuluje mozkovou činnost, probouzí v nás zájem o poznání všeho druhu i touhu po cestování a objevování. Žlutá je znamením moudrosti, intelektu a vědění. Je barvou individuální vůle každého z nás a představuje nadšení, se kterým si vytyčujeme své cíle a pak jich dosahujeme, neboť podpoříme-li svůj záměr vůlí, dosáhneme čehokoliv. V color terapii žlutá barva působí jako čistič jater a střev, blahodárně ovlivňuje trávící trakt. Také se využívá při celkovém vyčerpání organismu pro obnovení životních sil a vitality.

Žlutá v interiéru - Žlutá je teplá, má sílu interiéry rozjasnit, dodává jim světlo a svěží energii. Tmavší místnosti příjemně prosvětluje, "vnáší" do nich sluneční paprsky a menší prostory dokáže opticky zvětšit. Velmi dobře se doplňuje s ostatními barvami a můžeme ji bez obav použít na větší i menší plochy. Velmi vhodná je žlutá stejně jako červená i oranžová do jídelen a kuchyní. Stejně tak krásně oživí chodbu či předsíň. Jelikož podporuje soustředění a tvůrčí činnost, je velmi vhodná také do dětských pokojů i do pracoven.

 

 

Harmonizace čaker: 4. čakra srdeční

 

Umístění čakry - střed hrudníku

Životní témata - dovolit lásce, aby byla středem Vašeho života

 

Barvou samotné srdeční čakry je zelená, či zeleno - růžová. Srdeční čakra se často v průběhu našich životů uzavírá a stahuje díky nedostatku lásky projeveného z našeho okolí a následně i z nedostatku lásky vůči sobě samým. I životní ztráty a traumata uzavírají naše srdce, která pak přestávají lásku vyzařovat a v tomto důsledku také často onemocní. Srdci se ale daří v čisté radosti ze života a v lásce, kterou dokážeme dát sami sobě i ostatním. Své srdce můžeme vyživit pozitivní energií a to tak, že se rozhodneme vidět ve všech lidech čistou lásku, kterou každý nosí ve svém nitru a ve všem kolem sebe radost. Fotoobraz V kapradí svou převažující zelenou energií harmonizuje centrum srdeční čakry.

 

Více k čakrám

 

Fotoobraz V kapradí je připraven ve třech formátech/
do každého prostoru:

 

70 x 100 cm   - 2.990 Kč  KOUPIT
50 x 70 cm     - 1.990 Kč  KOUPIT
35 x 50 cm     - 1.490 Kč  KOUPIT

 

 

MOTIVACE/AKCE fotoobrazu pro Vaši každodenní motivaci v laminované A4 je součástí zásilky.