Zenová zahrada

 

MOTTO: "HLUBOKÝ DUŠEVNÍ KLID JE VÝSLEDKEM NAŠÍ KLIDNÉ MYSLI"

 

MOTIVACE / AKCE:
Je - li Tvá mysl rozháraná a Ty nevíš, kudy se dále vydat, posaď se TEĎ byť na malou chvíli. Usedni do pohodlného sedu a zhluboka se nadechni. Uvědom si své tělo, svůj dech a uklidni se. Ve spěchu a rychlosti Tě nové nápady, inspirace a odpovědi na Tvé otázky nemohou dohnat! Jedině ve zklidnění se můžeš obrátit sám/a do sebe a najít to, co potřebuješ. Představ si tedy ve své mysli krásné místo, nejlépe v přírodě, třeba v krásné zahradě, v níž se cítíš báječně, jež v Tobě vyvolává sama o sobě klid a pohodu. Místo, které Ti dovoluje se zcela odpoutat od toku Tvých myšlenek a Tvého života. Zpomal, nikam nespěchej a dovol si úplné oproštění od veškerých svých "povinností" a neodkladných záležitostí. Neutíkej před SEBOU! Seď v tichosti a klidu a spoj se se svým vnitřním světem. Jedině tam totiž najdeš to, co hledáš. V tom tichu a klidu může teprve něco vzniknout. Usaď se tedy do své "zahrady" kdykoliv budeš potřebovat! 

 

Zenová zahrada je místo naprostého klidu a harmonie pro hlubokou meditaci, utišení mysli i příjemnou relaxaci...

Tato překrásná zahrada ve své jednoduchosti představuje miniaturní stylizovanou krajinu prostřednictvím pečlivě složených kamenů, uhrabaného štěrku či písku a mechu. Většinou se vyskytují v menším provedení a vždy nám dokáží poskytnout to nejvhodnější prostředí pro utišení mysli.

Tyto jedinečně pojaté zenové zahrady pocházejí ze zen-buddhistických chrámů v Japonsku a slouží především k meditacím, odpočinku a relaxaci. Japonci nazývají tyto zahrady výrazem "suché hory a vody" nebo "suchá krajina". Vodu v tomto případě představuje do "vln"uhrabaný písek či štěrk. Již samotné hrabání tohoto štěrku či písku znamená meditativní činnost, u které se může také projevit maximální tvůrčí svoboda.

Zenový buddhismus přináší do japonské zahradní tvorby jakési maximální oproštění se od veškerých rušivých vlivů okolí na naši mysl a ponechává v zahradě ponejvíce pouze štěrk, který je pod vlivem přírodních živlů neustále v pohybu. A tak vlastně dokonale nahrazuje prvek vody a představuje také neustálý tok našich myšlenek. Kameny, které v zenové zahradě také najdeme představují symbolické ostrovy či hory, které musí meditující překonat, než dosáhne žádoucího stavu své mysli.

Díky této naprosté jednoduchosti najdeme v zenové zahradě skutečnou útěchu a klid pro naší roztěkanou mysl plnou mnoha podnětů, které nás na nevědomé úrovni každý den velmi ovlivňují a utvářejí. Je to místo naprosté harmonie, kde naše mysl může v klidu spočinout a očistit se od veškerých rušivých podnětů, které ji den co den napadají. Síla takového místa je skutečně obrovská na naši mysl i celý nervový systém. Čisté linie zahrady a jemné vibrace prostupují celou naší bytostí a její řád dokonale harmonizuje, tiší i osvěžuje. Zenové zahrady jsou skutečným požitkem pro naši mysl ve své jednoduché a prosté dokonalosti. A ve svých myšlenkách a za pomoci vizualizace se právě do takové zahrady můžeme přenést kdykoliv a ať už jsme kdekoliv... pro Vaše tiché rozjímání...

 

Motivační FOTOOBRAZ Monika© Zenová zahrada nám dovoluje každý pocítit sílu tohoto jedinečného, klidného místa, které nás jako přístav vítá po plavbě na rozbouřených vodách naší neklidné mysli, kterou tiší svou prostou DOKONALOSTÍ.

 

Vhodný pro:

 

- Váš osobní růst - změna pohledu na život, na sebe samé, nový způsob myšlení a pohlížení na životní situace

- Váš vlastní střed - zaměření se do svého nitra, hledání odpovědí, znovuobjevení své vnitřní síly a moci nad svým životem

- využití vizualizace - pro zapojení Vaší představivosti a práce s myslí pro navození požadovaného stavu

 

 

Afirmace pro každý Váš den:

 

Ukázka originální afirmace k fotoobrazu Zenová zahrada:

,,Pohodlně sedím v tiché a klidné zenové zahradě. Soustředím se pouze na svůj hluboký dech, na každý nádech i výdech..."

 

 

Léčivá energie barev fotoobrazu: černá, bílá

 

ČERNÁ - Nedá se zcela správně považovat za barvu, jelikož všechny barvy absorbuje. Avšak ponechme termín pro naše účely a ponechme ji barvou. Je to tedy barva nočního nebe, tmy, která skrývá a pohlcuje. Ve tmě se však rodí příští den, je tedy také plná aktivity, i tajemná. jako by nás nutila vyhledávat bezpečný úkryt, avšak ona sama je zárukou bezpečí. Symbolizuje ukončení, zánik, ze kterého však může něco nového vzejít. Bez ní bychom nepoznali ani bílou barvu, která je doplňujícím protikladem. Je to nejtemnější barva, těžká a vážná. Představuje prázdnotu, ale i svět tajemství a neznáma, který ukrývá velký potenciál. v různých kulturách je pojímána zcela odlišně, kdy je jednou symbolem odříkání a podruhé jako symbol královské moci a plodnosti.

Černá v interiéru - Je oblíbenou doplňkovou barvou v interiérech, především těch moderních a minimalistických. Velmi efektně vypadá například v podobě kuchyňské linky ve vysokém lesku v kombinaci se světlým odstínem přírodního dřeva použitého na podlaze či světlé dlažbě v dekoru kamene. Doplňky v černo - bílé jsou také velmi oblíbené a žádané. Ty nejvhodněji doplní bílá na stěně a drobné barevné akcenty například v textiliích, jako je červená, žlutá i zelená.

 

BÍLÁ - Tato vznešená barva je považována za symbol čistoty, nevinnosti a jasnosti, věrnosti vysokým ideálům, ale také perfekcionalismu a touhy po dokonalosti. Je obrazně řečeno matkou všech barev. Symbolizuje nejvyšší hodnoty, denní světlo a s ním rodící se nový začátek.

Bílá v interiéru - Bílá se řadí mezi barvy neutrální a je nejvhodnější pro kombinace s ostatními barvami sytějších odstínů. Je nejoblíbenější mezi neutrálními odstíny používanými v interiérech a její užití je neomezené. Největší výhodou bílé je navozující pocit absolutní čistoty prostoru. Její nadčasovost je nesporná a dává vyniknout všem ostatním barvám, svěží zeleni v podobě květin v interiérech a stejně tak všem odstínům dřeva nábytku i podlah. Kov doplní pocit čistoty a minimalismu.

 

Symbol JIN - JANG: Fotoobraz nese svou barevností energie tohoto čínského symbolu. Funkce tohoto symbolu se řídí zákonem jednoty protikladů, jako černá - bílá, den - noc, ženské - mužské, klid - pohyb. Čínská filozofie pomocí tohoto termínu znázorňuje širší rozsah protikladných vlastností ve vesmíru. Zosobňuje dualitu, neustálé vyrovnávání dvou protichůdných sil, dvou polarit  do rovnováhy a tím vede k nastolení harmonie.

 

 

Harmonizace čaker:

 
 

Fotoobraz Zenová zahrada není přiřazen žádné čakře.

 

Více k čakrám

 

Fotoobraz Zenová zahrada je připraven ve třech formátech/
do každého prostoru:

 

70 x 100 cm   - 2.990 Kč  KOUPIT
50 x 70 cm     - 1.990 Kč  KOUPIT
35 x 50 cm     - 1.490 Kč  KOUPIT

 

MOTIVACE/AKCE fotoobrazu pro Vaši každodenní motivaci v laminované A4 je součástí zásilky.