Poslední úplněk roku 2014 nastane 6.12.

 

 

Blíží se poslední úplněk letošního roku... a co nám přinese?

Slunce ve Střelci, Luna v Blížencích

 

Poslední úplněk tohoto dynamického a pulzujícího roku se blíží! Nastane v sobotu 6.12. Měsíc bude v postavení Blíženců! Je to tedy důležité období pro osoby narozené ve znamení Blíženců, kteří pravděpodobně do této vrcholící doby uzavřou nějakou důležitou životní kapitolu. Celkově všem znamením přináší tento úplněk do života především témata spojená s komunikací a to ve vztazích pracovních i partnerských. Další důležité téma souvisí i se vzděláním.

 

Je to doba velice vhodná k oslavám, zábavě, společnému trávení času, k pěkným rituálkům přítelství, rodiny, pospolitosti! Blíženecký Měsíc může být poněkud neposedný a zlobivý… proto mohou nastávat i výkyvy počasí, které nás tak trochu potrápí. Ale protože Blíženec se se vším rychle vyrovná, tak si nenecháme zkazit náladu. Jen je dobré při těch úplňových oslavách ve znamení Blíženců nezapomenout dodržet určitou míru v pití alkoholu i v konzumaci jídla! Neboť úplněk je nejvhodnějším časem pro očistný a zdraví prospěšný půst! :)  Neděli můžeme po sobotním úplňku nejlépe začít procházkou v přírodě, která se jeho vlivem opět proměňuje. Ukončit nedělní den v tomto adventním čase zase můžeme například tichou meditací či jen příjemným rozjímáním...

 

Úplněk na ose Střelec - Blíženec má co do činění s napojením se na vyšší moudrost v nás!
Je tedy velmi vhodné toho využít! Naše lidská logika přináležící znamení Blížence se propojuje s vizí a moudrostí Střelce. Je to velmi vhodný čas k nalezení svého životního poslání!

 

 

A při hledání Vašeho životního poslání Vám také pomohou FOTOOBRAZY   Sluníčko a Srdce orchideje

 

          

Využijte i jejich energií pro svůj KRÁSNÝ ŽIVOT! :)

 

A co je vlastně úplněk?

 

Úplněk je přesně řečeno lunární fáze, která nastane, když Měsíc je kompletně osvětlen Sluncem a je viděn ze Země. K tomu dochází, když je Měsíc v opozici se Sluncem. Měsíc v úplňku je nejsilnější a jeho působnost je obrovská! Právě proto se často provádí různé magické rituály nebo se sbírají určité léčivé byliny, aby jejich léčivá moc byla co největší. Během úplňku se také doporučuje držet očistný půst nejméně po dobu jednoho dne. Avšak lépe je držet půst delší čas, například po dobu alespoň tří dnů a nechat tak našemu tělu více času na očistu a celkovou regeneraci... :)

 

Využijte tedy tohoto magického času jak sami uznáte za vhodné... :) Ať již zcela sami se sebou, nebo v přátelském či rodinném kruhu, ale určitě si užívejte moc a sílu tohoto magického dne. Vždyť se blíží konec jednoho z dalších mimořádných roků této jedinečné doby plné změn, převratů a nových energií. Oslavujme ho tedy a poděkujme mu za nové zkušenosti, které nám všem s sebou přinesl. Těšme se na blížící se nejkrásnější svátky roku a užívejme! Krásného života a jeho hojnosti, ať už v jakékoliv podobě! Krásný úplňkový den!

 

S láskou a úctou,

Monika Zieneckerová

FOTOOBRAZY Monika©