Vánoce... lásky čas

 

 

Když se řekne Vánoce, představíme si především příjemný čas trávený s rodinou, všudypřítomnou vůni vanilky z vanilkových rohlíčků, snad i skořice a hřebíčku ze svařáčku a jedinečnou atmosféru, kterou s sebou přinášejí. V tento čas jsme k sobě navzájem otevřenější a milejší než kdy jindy. Jakoby se v nás otevřelo cosi, co bylo do této chvíle uzavřeno či jen velmi dobře uschováno. Vánoce mají skutečně kouzelnou moc, otevírají totiž naše srdce... :)

 

Vždyť tyto nejkrásnější svátky v roce oslavují narození jednoho z největších a snad i nejdůležitějších poslů o síle lásky a odpuštění... Ježíše. Kdy jindy by se tedy měla naše srdce více otevřít, než právě v tento zázračný vánoční čas? Láskyplná energie je všude kolem nás a právě nyní je ten nejvhodnější čas k léčení našich srdečních zranění a také k odpuštění. 

 

Právě v odpuštění se skrývá tajemná síla uzdravení. Odpustit znamená nechat odejít... veškeré křivdy a bolesti, které nám byly "způsobeny". Skutečné odpuštění přichází ve chvíli, kdy si dokážeme plně připustit, že vše je v naprostém pořádku, právě tak, jak to je. Že vše, co se stalo se událo díky naší vlastní síle tvoření. Neboli že vše, co nám druzí "způsobili" je pouze odrazem pouze nás samotných. Našich nezpracovaných témat i vnitřních konfliktů, které se v nás odehrávají. Když toto pochopíme a plně si připustíme, uvědomíme si, že není nikoho a ničeho, co by nám dokázalo ublížit. Neboť vše vně je pouhý projev našeho vnitřního světa.

 

A toto pochopení a přijetí otevírá cestu právě k odpuštění. Protože druzí nás neustále pouze učí... dávají nám cenné lekce v zrcadlových odrazech našeho vnitřního Já. Odpuštění tedy přichází právě ve chvíli, kdy jsme ochotni plně převzít tuto zodpovědnost za svou vlastní tvorbu veškeré reality. A s ním jsme také schopni skutečně otevřít své srdce bezpodmínečné lásce, která vše léčí...

 

„Hněv se nepřekonává hněvem, ale láskou.“

 

Láska je skutečná hybná síla vesmíru. Je bezpodmínečná a proto dává a nic za to neočekává. Je nevyčerpatelná a pozvedá naše vědomí. Otevírá bránu ke skutečnému životnímu štěstí, naplnění i hojnosti na všech úrovních našich životů. Je jako zázračný elixír, který s jemností a lehkostí překonává veškeré negace jako jsou hněv, zloba i nenávist. Její něžnou silou se rozpouštějí jako sněhové vločky na naší hřejivé dlani...

 

A tak si dovolme v tento čas otevřít tomu zázraku! Vánoce jsou právě tím nejvhodnějším časem, kdy můžeme své srdce plně otevřít lásce a tím i druhým. Je čas na odpuštění, sdílení a radost... stačí se pouze naladit na tu energii a dovolit jí nechat léčit! :)

 

Všem Vám z celého srdce přeji krásné vánoční svátky... nechť se naše srdce otevřou dokořán té léčivé a nejkrásnější energii celého vesmíru, LÁSCE... :)

 

S láskou a úctou, 

Monika Zieneckerová

FOTOOBRAZY Monika©