VÝSTAVA ORIGINÁLNÍCH FOTOOBRAZŮ

"DUCHOVNÍ KOŘENY NUSA PENIDY"
 

PRODÁNO!

 

Makrofotografie pro vznik originálních fotoobrazů vznikly
na krásné pláži s názvem Crystal bay jednoho kouzelného ostrova nedaleko Bali ... Nusa Penidy
v listopadu roku 2015

 

nusa penida

 

Pro ty z Vás, kteří ještě neznáte krásný ostrůvek NUSA PENIDA ... 

 

Nusa Penida je vzdálena od Bali asi 25 km, tedy asi hodinu plavby ze Sanuru, či Padangbai a hlavní městečko s trajektovým přístavem Sampalan leží na severu ostrova. Ostrov je příjemně malý, měří po obvodu asi kolem 70 km a jeho pobřeží tvoří bílé písčité pláže s chaluhovými políčky ze severu, divoké skalnaté pobřeží s kouzelnými plážemi z východu, monumentální několik set metrů vysoké útesy z jihu a skalnatý Toyapakehský kanál ze západu. K fenoménům oblasti patří Toyapakehský kanál mezi Ceninganem a Nusa Penidou, který patří k nejhlubším průlivům mezi ostrovy na světě s hloubkou 250 metrů a je velkou neznámou zdejších vod. Je pravděpodobně klíčem k výskytu měsíčníků svítivých v této oblasti. Nusa Penidu obtéká 5 proudů, které přinášejí živiny a zaručují tak bohatost okolních vod. Na celém ostrově naleznete asi 40 domorodých vesniček a život se zde jakoby zcela "zastavil". Lidé tu stále žijí klidným, neuspěchaným způsobem života, který mi evropané tak důvěrně známe. Hlavní obživou domorodců je pěstování mořských řas použitelných především v potravinářství a kosmetice a dále pak rybolov na severovýchodě ostrova v okolí vesnice Suana. Ostrůvek je kopcovitý a nejvyšší hora Mundi měří 503 m.n.m.. Zde jsem sama strávila nezapomenutelnou noc přímo pod hvězdným nebem, které sem tam rozsvítila záře blesků. Bouře mě však tu noc naštěstí nezaskočila. Ostrov je protkán řidkou sítí asfatových silniček, které jsou jako stvořené pro motocyklové výpravy a objevování ostrova. Trasa podél severního pobřeží je vhodná i pro cyklistické výlety. Žije zde asi 40.000 domorodců, kteří z velké části vyznávají hinduismus a jen malá komunita v Toyapakehu jsou muslimové. Klima je zde suché bez výraznějších srážek od května do října a období dešťů přichází od listopadu do konce března. K nejzajímavějším místům na ostrově patří posvátná netopýří jeskyně Karangsari a jeden z nejuctívanějších hindu chrámů Ped. Také nádherný kaňon Tembelin se sladkovodním jezírkem a hindu svatyní, bambusová skalní stezka, kouzelná pláž mezi skalami Last beach, výhledy na jižním pobřeží Manta view, mořský kráter s nejúchvatnějším přírodním bazénem, či romantické písčité pláže na Crystal bay, která dala vzniknout ORIGINÁLNÍM FOTOOBRAZŮM z limitované série, tedy každý z nich je jediným originálem. Ostrov Nusa Penida je krásný ostrůvek, který nabízí mnoho krásných míst k objevování a osobně jej mohu jen doporučit ... :)

 

Na konci této stránky si můžete fotoobrazy
prohlédnout přímo ve fotogalerii
ve velkém rozlišení.

 

  Nusa Penida Nusa penida   Nusa penida

Nusa Penida 1. - 5.900Kč (PRODÁN)          Nusa Penida 2. - 5.900Kč (PRODÁN)                        Nusa Penida 3. - 5.900Kč (PRODÁN)

 

Nusa Penida   Nusa Penida

Nusa Penida 4. - 5.900Kč (PRODÁN)                                  Nusa Penida 5.- 5.900Kč (PRODÁN)

 

FOTOOBRAZY formátů 70 krát 100 centimetrů + malba akrylem
 

 

PRODEJNÍ VÝSTAVA V GRUND RESORTU -
INFORMACE K PRODEJI FOTOOBRAZŮ

 

Originální fotoobrazy, které spojují autorskou MAKROFOTOGRAFII s malbou akrylem, jsou tedy aktuálně vystaveny v krásném
GRUND RESORTU v Mladých Bukách v Krkonoších.


Zde si je můžete nejen "na živo" prohlédnout přímo v hale hotelu, ale také na recepci ZAKOUPIT.
Fotoobrazy je také možné si buď telefonicky REZERVOVAT a to na čísle 739 479 672 nebo na e-mailové adrese:
fotoobrazymonika@gmail.com 

Zde prosím uveďte veškeré Vaše kontaktní údaje včetně tel.čísla a ČÍSLA FOTOOBRAZU
(1, 2, 3, 4 NEBO 5 )
- ty jsou uvedeny výše přímo pod každým fotoobrazem VIZ. VÝŠE.
Cena každého z pěti fotoobrazů z Limitované série "Duchovní kořeny Nusa Penidy"
5.900Kč + poštovné a balné 200Kč

 

 

"Během své cesty na ostrov Bali a dále pak na Nusa Penidu jsem pořídila mnoho krásných fotografií. S nimi je ale spojeno "něco víc". Duch místa, spirituální podstata zůstává ve snímcích zachována stejně jako mé pocity s nimi spojené. Například když tyto snímky vznikaly na krásné romantické pláži Crystal bay při východu slunce. Jen já  a panenská příroda s vycházejícím sluncem, jehož paprsky osvětlovaly a zahřívaly mou tvář a vítaly mě v novém slunečném dni. Čas tak magický, jako předešlé noci strávené o samotě pod hvězdami na nejvyšší hoře ostrova Mundi 503 m.n.m. A mě bylo umožněno v ten brzký ranní čas plný krásy zachytit tvořivost samotné Matky Přírody, která s odlivem "čarovala". Z celého srdce děkuji za ten krásný čas plný magických okamžiků, které jsem směla na tomto krásném ostrůvku prožít a být tak součástí toho "tvoření."

 

PLÁŽ      PLÁŽ

 

ODKAZ NA GRUND RESORT v Mladých Bukách - Krkonoše

http://www.grundresort.cz/

 

FOTOGALERIE FOTOOBRAZŮ

 

Nechť Vám osobně "kořeny" toho místa, toho malého ostrůvku v jedinečné Indonésii přinesou radost a
osloví Vás svým vlastním "jazykem" 

 

S láskou a hlubokou úctou,

Monika Zieneckerová

podpis